mobil: 737 502 945
nada.markova@seznam.cz

Sezóna závodů 2018

Mini Ajur Cup 2018

V sobotu 14. dubna 2018 se v tělocvičně ZŠ Nový Hradec v Hradci Králové uskutečnil první letošní závod Východočeské ligy Mini AJUR Cup 2018. Pořadatelem závodu byl oddíl SK MG AJUR Hradec Králové.

Dopoledne proběhl závod děvčat kombinovaného programu, odpoledne pak závod dívek programu základního.

Naše gymnastky zde předvedly překrásné sestavy a vybojovaly velkou spoustu medailí.

Během dopoledního závodu kombinovaného programu zvítězila v kategorii Žen Jíťa Sitterová. V kategorii 0.A základního programu vybojovala zlatou medaili Ellenka Plačková, stříbrnou Eliška Mikulová a bronzovou Viktorka Vítová. V I. kategorii zvítězila Emička Hrochová. V II. kategorii vyhrála Verča Vodičková a stříbro vybojovala Ella Mellerová. V III. kategorii zvítězila Eliška Wenzlová a ve IV. kategorii Lucka Šafářová. V nejstarší V. kategorii si zlatou medaili odvezla Hanička Nyklová a stříbrnou Terka Vodičková.

Výsledky závodu naleznete zde: Mini Ajur Cup 2018_výsledky.pdf

Jarní pohár 2018

V sobotu 19. května 2018 se v Dobrušce uskutečnil II. závod Východočeské ligy Jarní pohár Dobruška. Závod byl zároveň Oblastním přeborem Východočeské oblasti v ZPMG a KPMG. Mimo jiné zde také děvčata bojovala o postup na Mistrovství České republiky v moderní gymnastice, které se uskuteční v sobotu 2. června 2018 v Praze.

Náš oddíl v Dobrušce reprezentovalo 40 gymnastek. Závod se jim vydařil a všechny nás potěšily svými skvělými výkony.

Velmi pěkné sestavy se povedly našim nejmenším gymnastkám a překvapily i rozhodčí. Vyhrála Zuzka Komendová a získala titul přeborník oblasti. Stříbro vybojovala Eliška Mikulová a nevděčné čtvrté Bára Tesařová. V první desítce se umístila ještě Viktorka Vítová, Nela Břízová a Ellen Plačková z dvaadvaceti závodnic v kategorii.

V dalším závodě I. kategorie ZPMG zvítězila Ema Hrochová a získala titul přeborník oblasti. V téže kategorii vybojovala umístění v první desítce Sára Musilová, Michaela Bakešová a Anička Nováková. V početné kategorii zastoupené 31 závodnicemi z celé oblasti se pak do patnáctého místa umístily Karolína Čápová, Kateřina Nejedlová, Magdaléna Žaludová a Kristýna Boušková.

V závodě II. kategorie se přeborníkem oblasti stala Veronika Vodičková. Bronz získala Kristýna Kubínová a v první desítce se ještě umístily Julie Hrušová, Ella Mellerová, Anežka Říčanová, Nela Vítová a Viktorka Nejedlá.

V dalších třech kategoriích vybojovaly zlato a titul přeborník oblasti Lucie Šafářová a Hana Nyklová a stříbro Eliška Wenzlová a Tereza Vodičková.

Závodnice základního programu vybojovaly šest postupových míst z deseti možných na Mistrovství České republiky! Do Prahy se tedy vypraví Ema Hrochová, Veronika Vodičková, Eliška Wenzlová, Lucie Šafářová, Tereza Vodičková a Hana Nyklová.

MČR Praha 2018

V sobotu 2. června 2018 se v Praze uskutečnilo Mistrovství České republiky v moderní gymnastice.

Náš oddíl zde skvěle reprezentovaly Ema Hrochová, Veronika Vodičková, Eliška Wenzlová, Lucie Šafářová, Tereza Vodičková a Hana Nyklová.

Hradecká korunka 2018

V sobotu 16. června 2018 se ve sportovní hale TJ Slavia Hradec Králové Víta Nejedlého 1216 uskutečnil III. závod Východočeské ligy Hradecká korunka. Jednalo se o poslední závod v letošním školním roce.

Dopoledne proběhl závod děvčat kombinovaného programu. Odpoledne patřilo děvčatům programu základního. V kategorii 0. A zvítězila Zuzka Komendová, druhé místo obsadila Eliška Mikulová a třetí místo Viktorka Vítová. V I. kategorii vybojovala zlato a korunku Ema Hrochová. Ve II. kategorii zvítězila Verča Vodičková, stříbrnou medaili vybojovala Viktorka Nejedlá a krásné třetí místo Julča Hrušová. Ve III. kategorii obsadila druhé místo Eliška Wenzlová. Ve IV. kategorii zvítězila Lucka Šafářová. V nejstarší V. kategorii vybojovaly zlato Terka Vodičková a stříbro Hanďa Nyklová.

Výsledky závodu naleznete zde:

Hradecká korunka 2018_výsledky_KPMG.pdf

Hradecká korunka 2018_výsledky_ZPMG.pdf

Krakonošův pohár 2018

V sobotu 20. října 2018 se ve sportovní hale TJ Vysoké nad Jizerou uskutečnil IV. závod Východočeské ligy Krakonošův pohár. Dopoledne proběhl závod děvčat základního programu. Odpoledne patřilo děvčatům programu kombinovaného. Závodu se zúčastnila i děvčata z našeho oddílu.

V kategorii 0. A zvítězila Eliška Mikulová, druhé místo obsadila Zuzka Komendová a krásné třetí místo Nela Břízová. V I. kategorii zlato vybojovala Ema Hrochová. Ve II. kategorii zvítězila Verča Vodičková a třetí místo obsadila Ella Mellerová. Ve III. kategorii vybojovala stříbro Eliška Wenzlová. V nejstarší V. kategorii zvítězila Terka Vodičková a stříbrnou medaili získala Hanďa Nyklová.

Výsledky závodu naleznete zde: Krakonošův pohár 2018_výsledky.pdf

Podzimní pohár 2018

V sobotu 10. listopadu 2018 se v chrudimské sportovní hale uskutečnil finálový závod Východočeské ligy s již tradičním názvem Podzimní pohár. Závodu se zúčastnilo okolo 140 gymnastek Pardubického a Hradeckého kraje, které bojovaly o co nejlepší umístění v dvanácti kategoriích. Dopoledne proběhl závod děvčat základního programu a odpoledne závod programu kombinovaného.

Závod byl zahájen v 9 hodin ráno 0. B kategorií. Zde si mezi dvaceti závodnicemi velmi hezká umístění vybojovaly Barunka Chroustovská šesté místo a Klárka Vladyková místo sedmé. V další 0. A kategorii zvítězila Zuzanka Komendová, stříbrnou medaili získala Eliška Mikulová a bronzovou Viktorka Vítová. Další tři pozice obsadily Domča Dvořáková, Barča Tesařová a Lucka Pourová. V první desítce se dále umístily Elenka Plačková na osmém místě a na devátém Nela Břízová.

Hlavní závod pokračoval a děvčata sbírala pěkná umístění. V I. kategorii zvítězila Ema Hrochová a nepopulární bramborou medaili získala Sárinka Musilová. I umístění dalších tří závodnic v této velmi početné kategorii čítající třicet devět soutěžících bylo velkým úspěchem. Gratulujeme k osmé příčce Aničce Novákové, k deváté Káje Čápové a k neméně pěkné desáté Míše Bakešové. Ve II. kategorii s dvaceti třemi závodnicemi byla naše děvčata ještě úspěšnější. Zlato si odnesla Verča Vodičková a bronz Kristýnka Kubínová. Další místa obsadily Viktorka Nejedlá čvrté, pátá Ella Mellerová, šestá Terezka Sýkorová a sedmá Julinka Hrušová. Do první desítky se dále zařadila Hanička Fifiková.

Starší děvčata zde také zabojovala. Ve III. kategorii si stříbrnou medaili odnesla Eliška Wenzlová. Ve IV. kategorii vybojovala zlatou medaili Lucka Šafářová. V nejstarší V. kategorii získala zlato Terka Vodičková a stříbro Hanďa Nyklová.

V odpoledním závodu kombinovaného programu se Jitce Sitterové podařila volná sestava se stuhou, a tak si zajistila třetí příčku ve své již dospělé kategorii.

Děvčata si ze závodu odvážela medaile a pěkné ceny.

Závod vyvrcholil vyhlášením výsledků Východočeské ligy. V základním programu se v sedmi kategoriích rozdalo celkem devatenáct pohárů a deset jich doputovalo k nám do Chrudimi. Zlatý si odnesla Zuzanka Komendová, Ema Hrochová, Verča Vodičková, Lucka Šafářová a Terka Vodičková. Se stříbrným se potěšily Eliška Mikulová, Eliška Wenzlová a Hanďa Nyklová. Bronzový pohár vybojovaly Viktorka Vítová a Ella Melllerová. V dubnu ligu zahájilo 115 závodnic a dokončilo pouze 62. Z našeho oddílu ligu dokončilo 30 děvčat a mnohá s umístěním v první desítce jednotlivých kategorií.

Podzimní pohár našim chrudimským moderním gymnastkám ukončil letošní sezónu závodů, která byla velmi úspěšná nejen umístěními v jednotlivých závodech ligy, získaných pohárech, šesti postupech na mistrovství republiky, ale i díky nejrůznějším vystoupením, která nás potěšila.